XXXIV Niedziela Zwykła

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

22.11.2020 r.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z Diecezjalnym Spotkaniem Młodzieży „Synaj”

„Młodzieńcze, tobie mówię wstań” – to słowa, które Papież Franciszek wybrał dla młodych w ramach duchowego przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 roku. W czasie pandemii, izolacji oraz trudnej sytuacji, którą przeżywamy jako Kościół, chcę trwać razem z Wami, by wspólnie słuchać Chrystusa, którego słowo ma moc dawać życie na nowo, tak jak młodzieńcowi z Ewangelii.

Drodzy Młodzi, zapraszam Was do udziału w kolejnym Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję z tarnowskiej katedry.

Ufam, że pomimo panującego dystansu społecznego doświadczymy bliskości Boga i siebie nawzajem, co pozwoli nam również dostrzegać wartość bycia jedną wspólnotą Chrystusowego Kościoła.

Otaczam każdego z Was modlitwą i z serca

†Andrzej Jeż Bp Tarnowski

1. Uwielbiamy i składamy dzięki Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata za Jego wcielenie, śmierć i zmartwychwstanie. Jezus Chrystus pragnie nas wszystkich zjednoczyć w swoim królestwie prawdy, pokoju i miłości. Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny odmawiając Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi i spełniając pozostałe warunki.

2.Solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia.

4. Za tydzień, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Hasłem tego roku będą słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy””.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP.

6. Polecam lekturę Niedzieli, Gościa Niedzielnego z kalendarzem ściennym i Małego Gościa

7. Msze św. w tygodniu o stałych godzinach, a w sobotę o 8.00 i 17.00

Kościół na Krzyżówce – środa i piątek o godz. 15.30.

8. Dziękujemy za sprzątanie i przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać.

Informacja społeczna: Wójt Gminy Gorlice informuje, że dnia 26.XI (czwartek) odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych. Odpady należy wystawić przy trasach objazdu do godz. 7.00.