XXV  NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

20 września 2020

1. Dziś wspomagamy naszą ofiarą do puszek Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

2. Dziękuję za ofiary składane na odnowę naszego kościoła. Na koncie parafialnym jest 163.926 zł. w tym 33.220 zł. na renowację krzyża oraz wyrównanie i zagruntowanie ścian kościoła. Bóg zapłać.

3. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Pocieszenia.

4. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – św. Mateusza, Apostoła.

Środa – św. ojca Pio, kapłana.

Solenizantkom, solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i polecamy w naszych modlitwach.

5. W najbliższą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciw trzeźwości. Zachęcam do modlitwy i udziału w tych uroczystościach.

6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego i Niedzieli.

7. Msze św. codziennie o godz. 700 i 1800 , w sobotę  o godz. 8.00 i 18.00.

Kościół na Krzyżówce – środa i piątek o godz. 16.30

8. Zmarła mama ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża – wieczne odpoczywanie …

9. Informacja społeczna: Wójt Gminy Gorlice przypomina, że do 28 września na stronie internetowej Gminy oraz w siedzibie Urzędu przedstawiony jest projekt zagospodarowania przestrzennego Zagórzan. Do dnia 19 października można wnosić uwagi do przedstawionego projektu.

Według tego projektu koło cmentarza komunalnego w Zagórzanach planowana jest  budowa spalarni zwłok.