Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii koronawirusa i komunikat

Aktualności » Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii koronawirusa i komunikat

Ojcze nasz, pełni ufności prosimy Ciebie, aby koronawirus nie siał więcej zniszczeń i aby udało się jak najszybciej opanować epidemię. Prosimy, abyś przywrócił zdrowie zakażonym i pokój miejscom, do których koronawirus już dotarł. Przyjmij tych, którzy zmarli na skutek tej choroby, pociesz ich rodziny. Wspieraj i chroń personel medyczny zwalczający wirus, inspiruj i błogosław tym, którzy starają się opanować sytuację. Panie Jezu, lekarzu naszych dusz i ciał, czujemy się bezradni w tej sytuacji ogólnoświatowego zagrożenia, ale ufamy Tobie, udziel nam pokoju i zdrowia.
Matko Boża, chroń nas i opiekuj się nami, prowadź nas w miłości do Twojego Syna, Jezusa. Amen.

KOMUNIKAT

Decyzją Księdza Biskupa wszyscy są zwolnieni z obowiązku niedzielnej Mszy Świętej w kościele aż do odwołania. W mszach świętych w kościele (wewnątrz, wyjątkowo nie dotyczy to dziedzińca wokół kościoła), w tych dniach mogą uczestniczyć przede wszystkim ci, którzy zamówili intencje (mogą, ale nie muszą). W przypadku pogrzebu – tylko najbliższa rodzina. Nie będzie też Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej ani innych nabożeństw. Zachęcamy do modlitwy w rodzinach, słuchania lub oglądania transmisji mszy świętych. Codziennie w godzinie miłosierdzia w Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz w różańcu o 20:30, my kapłani będziemy obejmować was oraz intencje związane z epidemią, naszą modlitwą. Zachęcamy, żeby w rodzinach i osobiście modlić się, odmawiać Różaniec, Koronkę do Miłosierdzia Bożego, odprawiać Drogę krzyżową, śpiewać Gorzkie żale i łączyć się w tej modlitwie z innymi.
Niech Boże błogosławieństwo umacnia i strzeże was i wasze rodziny, Matka Boża Pocieszenia otacza płaszczem opieki, a św. Wawrzyniec pobudza do pomagania potrzebującym.