Aktualności 2015

Aktualności » Aktualności 2015 r. » Aktualności 2015

 • Pasterka15-001.jpg

  Pasterka 2015 r.

  Jak nakazuje Tradycja zgromadziliśmy się  w naszym Kościele Parafialnym 24 grudnia by o godz. 2400 rozpocząć uroczystą Mszą Świętą zwaną Pasterką obchody Bożego Narodzenia. Przy szopce oraz przybranych choinkach , śpiewaliśmy wspólnie kolędy i karmiliśmy się z obficie zastawionych stołów: Słowa Bożego i Eucharystii.

 • PdDSM15-001.jpg

  Przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej

  Dnia 6 grudnia 2015 roku podczas Mszy Świętej o godz. 1100 w naszym Kościele parafialnym odbyło się uroczyste włączenie 6 dziewczynek w poczet Dziewczęcej Służby Maryjnej. Pod opieką Animatorek dziewczynki przez kilka miesięcy przychodziły co tydzień na spotkania, gdzie kształtowały swoje serca na podobne sercu Maryi i uczyły się wypełniać 5 zadań dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z Jezusem.

 • JK15-001.jpg

  Jubileusz Kapłaństwa Ks. Piotra Szpyrki

  Sierpień w naszej parafii obfitował w różne uroczystości, jednak wrzesień również jest w nie bogaty. W przededniu  Święta Podwyższenia Krzyża Świętego przeżywaliśmy jubileusz kapłaństwa naszego rodaka – księdza Piotra Szpyrki, który świętuje 25 lat posługi Panu Bogu i ludziom.

 • OMBP15-001.jpg

  Odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia

  W ostatnią niedzielę sierpnia w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Wielki Odpust ku czci NMP Matki Pocieszenia. Dzień ten był również dniem w którym oficjalnie powitaliśmy nowego ks. katechetę – księdza Adama Bezaka, który celebrował Uroczystą Sumę Odpustową i wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Księdza katechetę witali poza księdzem proboszczem również przedstawiciele parafii i Liturgicznej Służby Ołtarza.

 • DG15-001.jpg

  Dożynki Gminne 2015 r.

  „Kładą się złotem te łany pszeniczne
  W ziarno brzemienne, jak armie wojsk liczne;
  Bo całe armie wykarmią swym chlebem
  Tutaj upieczonym – pod tym polskim niebem…”

   Dwudziestego trzeciego sierpnia przezywaliśmy w naszej parafii dożynki gminne, które rozpoczęły się tradycyjnie od Mszy Świętej pod koniec której poświęcone zostały wieńce żniwne przywiezione ze wszystkich miejscowości należących do Gminy Gorlice.

 • DP15-001.jpg

  Dożynki Parafialne

  Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny było w naszej wspólnocie parafialnej dziękczynieniem za plony i szczęśliwie zakończone żniwa. „ Plon niesiemy plon w gospodarza dom” – podobnie jak radośni żeńcy grupa kobiet z Koła Gospodyń Wiejskich w Zagórzanach oraz młodzieży z Ośrodka Kultury Gminy Gorlice Filia Zagórzany, przynieśli dwa okazałe wieńce żniwne, które zostały wraz z bukietem kwiatów i ziół pobłogosławione przez kapłana.

 • OsW15-001.jpg

  Odpust ku czci Św. Wawrzyńca i oficjalne pożegnanie Ks. Krzysztofa

  W minioną niedzielę nasza wspólnota parafialna przeżywała odpust ku czci św. Wawrzyńca – diakona i męczennika – patrona naszej wspólnoty parafialnej. Uroczystą Sumę odpustową o godz. 11:00 celebrował ks. Krzysztof Baran – wikariusz naszej parafii, który decyzją ks. Biskupa Ordynariusza został skierowany do pracy w parafii Czermna i którego oficjalnie pożegnaliśmy przy tej okazji. 

 • ZOBC15-001.jpg

  Procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała

  W dniu 11 czerwca  w naszej parafii odbyła się ostatnia Msza Św. na zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy Św. odbyła się procesja a po procesji nastąpiło poświęcenie wianków, przygotowanych przez wiernych z ziół i kwiatów. Po poświęceniu miało miejsce Błogosławieństwo małych dzieci. Na zakończenie  dzieci otrzymały pamiątkowy obrazek Najświętszego Serca Pana Jezusa i cukierki.  

 • BC15-00.jpg

  „...Zagrody nasze widzieć przychodzi...” Boże Ciało 2015 r.

  Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba,
  pod przymiotami ukryty chleba,
  zagrody nasze widzieć przychodzi
  i jak się jego dzieciom powodzi."

  Śpiewając słowa tej pieśni po Mszy św. w kościele wyruszyła procesja eucharystyczna do ustawionych wzdłuż drogi czterech ołtarzy, które przygotowali wierni z poszczególnych rejonów parafii .

 • NL15-001.jpg

  Nowi Lektorzy 2015

  W dniu 30 maja 2015 r. naszej parafii odbyło się mianowanie 54ministrantów na lektorów, z naszej parafii 9. Msze Św. celebrowali Kapłani z dekanatu na czele z  dziekanem ks. dr Stanisławem Kuboniem, który   wygłosił  Słowo Boże.
  Lektorzy pochodzą z parafii dekanatu Łużna. Uczęszczali oni przez kilka tygodni na kurs lektorski, który prowadził ks. mgr Krzysztof Baran z księżmi z dekanatu.

 • KS15 - 001.jpg

  Pierwsza Komunia Święta

  Dnia 3 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy uroczyste chwile. Po raz pierwszy z Chrystusem Eucharystycznym spotkali się uczniowie klasy II. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Bolesław Bawiec. Dzieci poprzez katechezę i spotkania w kościele uczestnicząc we Mszy św. przygotowywały swoje serca na to wyjątkowe spotkanie.

 • WS15 - 001.jpg

  Wielka Sobota

  Zanim rozpoczęliśmy Liturgię Wigilii Paschalnej, przed południem święciliśmy nasze pokarmy na stół wielkanocny.

  Uroczystość Wielkiej Soboty stanowi centralny moment tajemnicy paschalnej. Dopełnia się bowiem wszystko, co rozważaliśmy i przeżywaliśmy w Wielki Czwartek i Wielki Piątek. Zanim rozpoczęliśmy celebrację liturgii odnowiliśmy naszą wiarę, dzięki której mogliśmy głębiej wniknąć w treść czytań i modlitw, które usłyszeliśmy, a także właściwie zrozumieć i przeżyć znaki, których pełna jest liturgia Wigilii Paschalnej.

 • WP 15 - 001.jpg

  Wielki Piątek

  Dzisiejszy dzień jest dla wszystkich wierzących dniem szczególnej zadumy i refleksji. Obchodzimy bowiem pamiątkę dnia w którym nasz Pan oddał za nas swoje życie.

 • WCZ15 - 001.jpg

  Wielki Czwartek

  Msza święta Wieczerzy Pańskiej, przypomina nam wydarzenia z wieczernika. Jezus zaprasza nas – jak apostołów na swoją ostatnią wieczerzę. Daje nam swoje Ciało i Krew, wzywając jednocześnie abyśmy umocnieni tak wspaniałym darem służyli naszym braciom.

 • NP 15 - 001.jpg

  Niedziela Palmowa 2015

  Niedzielą Palmową Kościół rozpoczyna Wielki Tydzień. Na uroczystej sumie, którą koncelebrował i słowo Boże wygłosił Ks. Krzysztof Kowal ze zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, odbyło się poświęcenie palm wielkanocnych, W procesji wokół Kościoła uczestniczyli wierni ze swoimi wielkanocnymi palmami. Po Mszy św. dzieci otrzymały nagrody za najładniejsze palmy.

 • NMK 15 - 001.jpg

  Nowi Ministranci w Kaplicy na Krzyżówce

  W dniu 15 marca 2015 r. w IV Niedziele Wielkiego Postu  w Kaplicy na Krzyżówce podczas  Mszy św. do grona Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyli nowi ministranci . Uroczystego przyjęcia poprzez symboliczne nałożenie  ministranckiej pelerynki dokonał ksiądz Bolesław Bawiec i ksiądz Krzysztof Baran. Aspiranci, którzy zostali ministrantami pilnie uczęszczali na zbiórki przygotowujące ich  do posługi przy ołtarzu. Wszystkim , którzy rozpoczynają posługę przy Chrystusowym ołtarzu życzymy wielu Łask Bożych.

 • NM 15 - 001.jpg

  Nowi Ministranci 2015

  W III Niedziele Wielkiego Postu w Kościele Parafialnym do  grona Liturgicznej Służby Ołtarza  dołączyli nowi ministranci. Uroczystego przyjęcia poprzez symboliczne nałożenie ministranckiej pelerynki dokonał ksiądz Bolesław Bawiec i ksiądz Krzysztof Baran. Wszystkim, którzy rozpoczynają posługę przy Chrystusowym ołtarzu życzymy wielu łask Bożych.

 • Ad15 - 001.jpg

  Adoracja Pana Jezusa w żłóbku

  W dniu 6 stycznia  w Uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 1100 zgromadziły się dzieci z przedszkola . Przybyły one tak jak Trzej Królowie, aby oddać pokłon Małemu Jezusowi.  Po Komunii świętej przedszkolaki adorowały Pana Jezusa leżącego w żłóbku recytując wierszyki i śpiewając kolędy. Na zakończenie złożyły serduszka  ze swoimi wyrazami miłości, życzliwości, uprzejmości.