Aktualności 2013

Aktualności » Aktualności 2013 r » Aktualności 2013

 • Statystyki Roku Pańskiego 2013

 • BN 13 - 01.jpg

  Pasterka

  Pasterka jest to Uroczysta Msza Św. upamiętniająca oczekiwanie i żarliwą modlitwę pasterzy dążących do Betlejem. Pasterka swoją nazwę zawdzięcza ubogim chłopom, którzy jako pierwsi przybyli do małego Jezusa. Radosną nowinę przyjścia na świat Zbawiciela, Anioł z nieba oznajmił właśnie pastuszkom, pilnującym swoich owiec.  Udali się oni do miasta dawidowego, gdzie znaleźli ’’Dziecię owinięte w pieluszki i położone w żłobie”.

 • R 14 - 0.jpg

  Roraty 2013 r.

  „Uboga droga, droga u Boga jest,

  tyle masz ile dasz”

  Temat tegorocznych Rorat podsunął papież Franciszek. Kiedy go wybierano, jeden z kardynałów powiedział: „Nie zapomnij o ubogi”. A papież natychmiast pomyślał o św. Franciszku z Asyżu. „Jak bardzo chciałbym Kościoła ubogiego i dla ubogich” – to była druga myśl papieża.

  W naszej wspólnocie parafialnej odpowiedzieliśmy na apel papieża Franciszka i poznawaliśmy tych, którzy szli ubogą drogą.

 • NDSM 13 - 01.jpg

  Przyjęcie nowych dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej

  W niedziele 8 grudnia w Uroczystość Matki Bożej Niepokalanie Poczętej na Sumie odbyło się włączenie do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej siedmiu nowych kandydatek. Pod opieką Animatorek dziewczynki przez kilka miesięcy przychodziły co tydzień na spotkania, gdzie kształtowały swoje serca na podobne sercu Maryi i uczyły się wypełniać 5 zadań dziecka Maryi, którymi są: posłuszeństwo, wspólnota, radość, ofiara i przyjaźń z Jezusem.

  Wszystkie dziewczynki były bardzo szczęśliwe i radosne, że mogą odtąd całym sercem służyć Maryi - Matce pięknej miłości.

 • m118.zwiastowanie2.jpg

  Adwent - Czas radosnego oczekiwania

   

  Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania.                                                                          

                                                                           

 • NL 13 - 001.jpg

  Nowi Lektorzy

  W dniu 12 października 2013 r. naszej parafii odbyło się mianowanie 30 ministrantów na lektorów. Msze Św. i Słowo Boże wygłosił dziekan ks. dr Stanisław Kuboń.
  Lektorzy pochodzą z parafii dekanatu Łużna. Uczęszczali oni przez kilka tygodni na kurs lektorski, który prowadził ks. mgr Krzysztof Baran.

 • OMBP 13 - 01.jpg

  Odpust Parafialny ku czci Matki Bożej Pocieszenia - Zagórzańskiej Pani

  Dnia 1 września przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Odpust ku czci Zagórzańskiej naszej Pani, Matki Pocieszenia. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 1100 przewodniczył Ks. Ryszard Podstołowicz.

 • DP 13 - 01.jpg

  Dożynki Parafialne

  Dnia 15 sierpnia 2013 r. w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zwane również Matki Bożej Zielnej, przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej Dożynki Parafialne. Wieniec Dożynkowy, który został przygotowany przez Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz symboliczny różaniec przygotowany przez Panią Edytę Kamińską wraz dziećmi poświęcił Ks. Proboszcz w czasie Uroczystej sumy. Po zakończonej Mszy św. orszak dożynkowy wraz z wieńcami pielgrzymował po parafii.

 • O.W 13 - 01.jpg

  Odpust ku czci św. Wawrzyńca i Jubileusz Kapłaństwa

  Dnia 11 sierpnia 2013 r. w naszej parafialnej wspólnocie przeżywaliśmy odpust ku czci patrona naszej parafii Św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika. Suma odpustowa połączona była z Jubileuszem 25-lecia kapłaństwa naszego rodaka Ks. Janusza Ryby.

 • N.M. 13 - 16.jpg

  Nowi Ministranci 2013

  W niedzielę 07 lipca w naszym Kościele Parafialnym do grona Liturgicznej Służby Ołtarza zostało przyjętych 3 nowych ministrantów.
  Od tej chwili będą mogli oni służyć przy ołtarzu jako ministranci.

 • ZO 13 -0 1.jpg

  Procesja na zakończenie Oktawy Bożego Ciała

  6 czerwca zakończyła  się Oktawa Bożego Ciała, czyli okres ośmiu dni szczególnej łaski, podczas których po mszy świętej odbywały się procesje wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem.

 • B 13 - 001.jpg

  Boże Ciało

  Dnia 30 maja 2013 r. przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Parafialnej Święto Najświętszego Ciała i Krwi naszego Zbawiciela. Po Sumie o godz. 1000, której przewodniczył Ks. Proboszcz Bolesław, udaliśmy się w procesji do czterech ołtarzy.

 • JUB 13 - 02.jpg

  Jubileusz Kapłaństwa

  Dnia 19 maja w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy Złoty Jubileusz Kapłaństwa Ks. Prałata Franciszka Grybosia. Otoczmy naszego Jubilata naszą serdeczną modlitwą wypraszając dla Niego dary Ducha Świętego i potrzebne łaski na dalsze lata posługi kapłańskiej w naszej parafii.

 • DSM 13 - 1.jpg

  Pielgrzymka DSM do Czermnej

  Dnia 11 maja Dziewczęca Służba Maryjna naszej Parafii udała się na Diecezjalną Pielgrzymkę DSM do Sanktuarium Matki Bożej w Czermnej.

 • P13-1.jpg

  Pielgrzymka dzieci I Komunijnych

  Dnia 7 maja dzieci pierwszokomunijne naszej parafii odbyły pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej i Fatimskiej Pani w Zakopanem.

 • K 13 - 0.jpg

  Pierwsza Komunia Święta

  Jak co roku w pierwszą niedzielę maja dzieci z drugiej klasy przystąpiły w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci brały udział w przygotowaniach w szkole i w parafii, aby godnie i świadomie przeżyć ten jeden z najważniejszych momentów w życiu chrześcijanina. Przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej 16 dzieci.

 • W13-001.jpg

  Triduum Paschalne

  Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego. Rozpoczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej. Podczas tej Najświętszej Ofiary wspominamy wydarzenia z Wieczernika - ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.

   

 • np13-01.jpg

  Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

  Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień.Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed Jego ukrzyżowaniem. Jak podają Ewangeliści, zgromadzone wówczas tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: "Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie".

 • PKM021.jpg

  Poświęcenie Krzyża Misyjnego 2013

  W dniach 8 - 15 marca ks. Władysław Pasiut i ks. Paweł Bryś należący do Zgromadzenia Księży Saletynów przeprowadzili w naszej parafii Misje św. W piątek - 15 marca – na zakończenie Misji Świętych poświęcili nowy Krzyż Misyjny. W homilii kaznodzieja ukazał ważną rolę krzyża – znaku zwycięstwa nad szatanem, w życiu każdego człowieka.

 • RW12-13.jpg

  Święte Misje

          Ojciec Święty Benedykt XVI ogłaszając ROK WIARY od 11 października 2012 do 24 listopada 2013 roku zaprosił wszystkich wiernych do pogłębienia wiary. Odpowiadając na to zaproszenie, będziemy wspólnie przeżywać Święte Misje w dniach od 08 - 15 marca 2013. Misje święte będą prowadzić Księża Misjonarze Saletyni - ks. Władysław Pasiut MS i Ks. Paweł Bryś MS.